Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dredy

24. 2. 2007

ObrazekKrapet historie:

Když se vlasy nijak neupravují a neopečovávájí, zamotávají se a tím se utvářejí "dredy". Při pohledu na dredy se většině lidí vybaví Bob Marley, reggae a rastafariánství což je určitě dobře, ale kořeny dredů sahají do mnohem dávnější minulosti, minimálně do období 2500 let př.n.l., k bohu Védů Shivovi. Dredy jsou všeobecně známým pojmem jak na Východě, tak na Západě. Duchovní jakéhokoli náboženství a víry zahrnují do svých poutí nezájem o fyzický vzhled a marnost. Proto se všude na světě poutníci zdráhají česat, stříhat a vůbec pečovat o své vlasy: a tak vznikají dredy. Na Západě mezi nejznámější "dredaře" patří Nazaretští. Na Východě jsou nošením dredů známí zase Jógové, Gyaňané a Tapasští všech sekt. Dredy jsou univarzálním prostředkem jak vyjádřit přesvědčení, že vzhled je záležitost nicotná a nedůležitá. Protipólem ke dredům je vyholená hlava, jež má stejný cíl: odpor vůči marnivosti a fyzickému vzhledu. Většinou můžeme pozorovat duchovní, jejichž pouť sestává z důkladných rituálů, klonit se k variantě vyholené hlavy, protože ta umožňuje nastolení rituální čistoty těla. Oproti tomu mystici, procházející meditativními nebo bezrituálními cestami, přestávají raději zcela pečovat o své vlasy, čímž u nich dochází k vytváření dredů...

jak na ně:Vlasy rozdelis na ctverce, vezmes pramen vlasu a rozpulis ho. V kazde ruce mas pulku pramene, ten pak uchopis jinak, aby byl zase rozpuleny a skubnes rukama od sebe (tim se trochu zacucha), pak ho vezmes zase jinak a zase cuknes...a on se zase zacucha:) a takhle pokracujes az do konce.

To vypadá asi takhle: Mas pramen. Rozpulis ho, tim vznikne A1 + B1. Vezmes polovinu A a polovinu B tak, aby se krizily a rychlym pohybem roztahnes ruce od sebe (ale tak abys nevytrhl vsechny vlasy:). Potom vezmes polovinu z A1 a polovinu z B1, tim vznikne polovina poloviny:) takze A2 a B2 /A2= 1/2 A1 + 1/2 B1, A2= zbytek/...az treba do A168 a B168...proste dokud se poradne nezacuchaj. A nakonec je dohackujes.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář