Jdi na obsah Jdi na menu
 


Linda Perry

11. 5. 2007

Linda Perry - zpěvačka, kytaristka a v nepolsední řadě také autorka textů a hudby pro dnes populární a slavné zpěvačky jako jsu např. Pink nebo Christina Aquilera.

Linda Perry se narodila ve znamení berana přesněji 15.4.1965 v Springfieldu v Californii. Již v mládí se u ní projevovalo hudební nadání a v pubertě raději než do školy chodila hrát se svými kapelami do nočních klubů v okolí San Diega.Tam se také potkávala s mnohými muzikanty a umělci, což mělo svůj podíl na jejích drogových úletech a také onemocnění ledvin.

Proslavila se zejména hitem ,,what´s up,, s kapelou 4non blondes, která se ale bohužel brzy rozpadla díky osobním neshodám. A tak se Linda Perry dala na sólovou dráhu. jako sólistka zatím vydala dvě alba in flight a After hours, které je narozdíl od prvního cd mnohem bluesovější.

Dnes se věnuje především psaním textů a hudby a také produkci a to jak pro již zmiňovanou Pink (album Missundaztood) či Christinu Aquileru  tak dále např. pro vdovu Curta Cobeina Courtny Love. Také založila vlastní vydavatelskou hudební společnost s názvem: Rockstar Records.

nějaké fotečky aneb jak jde čas:o):

ochutnávka její tvorby:

 pro Pink!:

postarší skladba:

něco trošičku novějšího:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář